Основци и средњошколци, укључите се - нови наградни конкурс је ту!

Почетак рада библиотеке у Ћуприји је везан за отварање читалишта широм Србије у другој половини 19. века.

Прво читалиште у нашем граду је отворено 29. децембра 1868.године и то представља почетак библиотечке делатности на подручју ћупријске општине. Овај датум, 29.децембар, данас се обележава као Дан библиотеке у Ћуприји.

Поводом обележавања 154 године од оснивања прве Читаонице у Ћуприји, Народна библиотека "Душан Матић" расписује литерарни конкурс на тему "Моја библиотека".

Право учешћа на конкурсу имају сви ученици ћупријских основних школа и средњих школа, а конкурс траје до 20. децембра 2022. године. Своје песме и прозне саставе ученици могу слати на адресу: Народна библиотека "Душан Матић", ул. Милице Ценић бр. 15, 35230 Ћуприја, донети лично у библиотеку или послати у виду поруке преко Фејсбук странице наше библиотеке.

literarni-nagradni-konkurs-na-temu-moja-biblioteka