'Увек присутни Матић' - тема овогодишњег округлог стола током 'Матићевих дана'

Одржавањем Округлог стола – научног скупа о животу и стваралаштву академика Душана Матића, на тему "Увек присутни Матић", данас је настављено обележавање 41. Матићевих дана у Ћуприји.

Округли сто је одржан у Народној библиотеци "Душан Матић", а окупио је еминентне књижевнике, професоре и научне раднике. Присутнима се најпре обратила Љиљана Ђорђевић, директорка Библиотеке, која је говорила о значају и важности одржавања оваквих научних скупова.

Потом су о животу и стваралаштву академика Душана Матића говорили професор доктор Слободан Лазаревић, професор књижевности на Универзитету у Крагујевцу, Гојко Божовић, песник и есејиста из Београда, један од првих добитника књижевне награде "Матићев шал", професор доктор Предраг Јашовић, професор књижевности на државном Универзитету у Новом Пазару, професор доктор Саша Марковић, продекан Педагошког факултета у Сомбору, као и професор доктор-емеритус Светозар Рапајић, професор на Факултету Драмских уметности у Београду.

uvek-prisutni-matic