'Неговање културе сећања' - прилика да се подсетимо ко су хероји који су допринели нашој слободи

У Народној библиотеци "Душан Матић", проф. др Саша Марковић, декан Педагошког факултета у Сомбору, одржао је предавање на тему „Неговање културе сећања”.

Библиотека је ово предавање уприличила у част и поводом 110 година од почетка ослободилачих ратова 1912 - 1918.

Први балкански рат је почео 8. октобра 1912. године и трајао до краја маја 1913. Последњих дана јуна исте године уследио је Други балкански рат који је окончан месец и по дана потом потписивањем мировног споразума у Букурешту.

Професор др Марковић је аутор више научних монографија и више десетина научних радова које је објавио у релевантним часописима у земљи и иностранству, али и представио на научним скуповима, међународног и националног карактера. Учествовао је и учествује на десетак научних пројеката од којих су неки и међународни.

odrzano-predavanje-negovanje-kulture-secanja